חלונות ממוגנים נגד ירי


חלונות נגד יריחלונות נגד ירי מורכבים מ2 מכלולים עיקריים: זכוכית משוריינת נגד ירי ופרופילציה (מסגרת חלון) ממוגנת עמידה בירי. בכדי לבדוק ולהסמיך חלונות נגד ירי בצורה רשמית, הללו נבדקים בבדיקות ירי כמכלול שלם במעבדות ירי מאושרות בארץ ובעולם בהתאם לתקנים בין לאומיים שונים, אשר בודקות כל מכלול כזה בצורה נפרדת ולאחר מכן בצורה משולבת.

בתחילה, נבדקת הזכוכית המשוריינת בבדיקה נפרדת בירי של מקבץ שנע בדרך כלל בין 3 ל 8 כדורים לשמשה בגודל מוגדר, בהתאם לתקן המתאים, ולאחר מכן נבדקת המסגרת הממוגנת במספר רב יותר של קליעים שיכל להגיע גם ל25 קליעים (ואף יותר) למסגרת חלון בודדת.

ירי על זכוכית משוריינת מתבצע בד"כ בזווית של 90 מעלות (זווית 0) עם מרחק מוגדר בין קליע לקליע. מרחק זה יכול לנוע מ25 מ"מ ל120 מ"מ וזאת בהתאם לתקן הנבדק.

ירי על מסגרת החלון מתבצע בזווית של 90 מעלות וגם בירי בזוויות שונות של 30 ו 45 מעלות בכדי לנסות ולבדוק את עמידות המסגרת מזוויות שונות. בכדי להעניק עמידות בירי למסגרות – יש צורך בשימוש בסרגלי פלדות שריון מושחלים בתוך פרופילצית החלון הנבדק כדי שהללו יוכלו לעצור את הקליע שחודר על פי רוב את רוב סוגי המסגרות שעשויות מפלדה רכה ואו אלומיניום.

לאחר מכן החלון נגד ירי נבדק כמכלול שלם – של זכוכית משוריינת המזוגגת בתוך מסגרת חלון ממוגנת וזאת בכדי להבטיח רמת מיגון מלאה בפני חדירת קליעים מכל זווית ירי אפשרית כולל באזורי החיבור בין הזכוכית המשוריינת למסגרת החלון נגד ירי.

 

זכוכית רגילה לעומת זכוכית עמידה בפני כדורים

זכוכית משוריינת נגד ירי מיוצרת על ידי יישום והדבקת שכבות של חומרים תרמו פלסטיים שונים כגון פי-וי-בי ((P.V.B, פוליאוריתן (PU), ו/או פולי-קרבונט (PC) בין שכבות זכוכית רגילה בתהליך ייצור הנקרא למינציה (ריבוד). חומרים אלו מעניקים קשיחות כללית מצד אחד וגמישות לזכוכית אשר יכולה להיות עבה עד פי 10 מזכוכית רגילה ובהתאם לכך גם כבדה יותר. בהתאם להרכב המדויק של מספר שכבות זכוכית החלון המוגן בירי, סידורם ועוביים, חומרים אלו מקנים לזכוכית המשוריינת עמידות בפני ירי של מספר מסוים של קליעים בקוטר ספציפי, הנורים מכלי נשק שונים במהירויות שונות ובמקבצי ירי שונים. כאשר יורים כדור על זכוכית משוריינת מוגנת ירי, אנרגיית הקליע הנורה מתפשטת הצידה דרך השכבות השונות המרכיבות את הזכוכית חסינת הירי. בשל סידור רב-שכבתי ייחודי, אנרגיה זו מתחלקת בין השכבות השונות של הזכוכית והחומרים התרמו פלסטיים המוזכרים ומשוככת במהירות ללא גרימת שבר מלא וחדירת הקליע לכל שכבות הזכוכית. יש לקחת בחשבון שירי ממוקד של מספר קליעים באותה נקודה, יוביל על פי רוב לחדירת הזכוכית המשוריינת.

עובי ועלות זכוכית חסינת כדורים

יש לציין כי לעובי יש תפקיד חשוב בעמידות הזכוכית המשוריינת בפני כדורים. זכוכיות אלו נועדו בדרך כלל להגן מפני ירי כדור בודד או ירי של מספר קליעים מוגדר שנע בין 3 ל8 קליעים בד"כ עבור כל שמשה. בהתבסס על הכוח המופעל על הזכוכית על ידי הקליע  וסוג כלי הנשק בו נעשה שימוש, נדרשת זכוכית משוריינת עבה יותר כדי לעצור את הקליע המגיע עם אנרגיה רבה יותר. לדוגמה, ירי מרובה צלפים חזק הרבה יותר מאשר ירי מאקדח טיפוסי. לכן, נדרשת זכוכית משוריינת בעובי רב יותר כדי לעצור כדור שנורה מרובה צלפים מאשר מקליע שנורה מאקדח. עובי זכוכית משוריינת חסינת כדורים נע בדרך כלל בין 22 מ"מ  ל-80 מ"מ וככל שהזכוכית תהיה עבה יותר כך יעלה מחירה בהתאם.

שימושים של זכוכית משוריינת חסינת כדורים

זכוכיות משוריינות נמצאות בשימוש ע"י גורמים שונים כגון :

 

 • מבנים ממשלתיים
 • שגרירויות
 • תחנות משטרה
 • בתי כלא
 • עמדות שמירה ממוגנות ירי
 • בסיסיים צבאיים
 • מעברי גבול
 • בנקים
 • סניפים ראשיים של חברות מסחריות בינלאומיות
 • חדרי שרתים ממוגנים
 • תאי כבוד באצטדיונים
 • כלי רכב ממוגני ירי של כוחות ביטחון שונים
 • כלי שיט ממוגנים
 • כלים הנדסיים ממוגנים
 • מכולות ממוגנות ירי

חברת ג.ג. מתמחה בתכנון ייצור והתקנת חלונות נגד ירי בעלות זכוכית משוריינת אשר נבדקים בבדיקות ירי במעבדות מוסמכות בארץ ובחו"ל על פי דרישות הפרויקט. לחברה יש מספר רב של דגמי חלונות נגד ירי כגון: חלונות קבועים, פתיחה, הזזה, קיפ, דריי- קיפ ועוד...

חלונות החברה נבדקים ומאושרים לרמות הירי הגבוהות ביותר בהתאם לתקנים אמריקנים  (NIJ 010801 IV ) אירופאיים (EN-1063 BR7, EN-1522 FB7 ) ונאט"ו ( STANAG-4569 Level 5).

חלונות החברה מיוצרים מפרופילי פלדה ו/או פרופילי אלומיניום ייעודיים הכוללים פלדות שריון נגד ירי המונעות חדירת קליעים מכל כיוון אפשרי בהתאם לתקנים אירופאים כדוגמת EN-1522 FB7  תוך שמירה על מראה אסטטי ביותר ופתח אור מקסימלי.

חלונות נגד הירי של חברתנו יכולים לבוא בנוסף בתצורה של חלון קונסולרי נגד ירי הכולל מגירות מסוגים שונים נגד ירי (קבועה, זזה, שקועה וכו...)

חלונות נגד ירי של חברת ג.ג מערכות מיגון יכולים להיות מותקנים בפתחים בקירות בטון או בלוקים (בשילוב בד נגד הדף למניעת קריסת קירות המבנה בעת אירוע הדף, ו/או לוחות פלדה או לוחות מחומרים מרוכבים למיגון הדף וירי לקירות).

חלונות נגד ירי של חברת ג.ג מערכות מיגון יכולים להיות חלונות בעלי מיגון משולב נגד הדף, ירי ופריצה אלימה.

לחברתנו ניסיון גדול בשילוב זכוכיות נגד ירי ייחודיות בעלות שקיפות מקסימלית ואורך חיים רב.


לפתרון ב - 100% התאמה לצרכים שלך

נשמח להיות שותפים שלך בעשייה


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.