חדר מחוזק – חדר מוגן דירתי במקום ממ"ד

חדר מחוזק במקום ממ"ד

האיום האיראני

בשנים האחרונות הולך וגובר האיום על מדינת ישראל מצד כוחות עוינים במדינות ערב, המעוניינים בחיסולה של המדינה. הגורם העוין העיקרי והמשמעותי ביותר הוא משמרות המהפכה של איראן. לאיראן אין גבול ישיר עם ישראל ולכן במשך שנים, עומלים רבות באיראן על בניית קשרים חזקים עם גופים עוינים הנמצאים הגובלים עם ישראל באופן ישיר וכך, יצרה איראן לעצמה גבולות שמהם היא יכולה לתקוף את ישראל באופן עקיף.

באמצעות תמיכה כלכלית, צבאית ומודיעינית, חיזקה איראן את מעמדן של קבוצות וארגונים לוחמניים במזרח התיכון בכלל ובסביבות ישראל בפרט וכיום, יש לה השפעה ישירה על מצב הגבולות. מצפון, באמצעות פיתוח רשת סחר בסמים גלובלית ענפה שמקורה בדרום לבנון, חיזקה איראן את ארגון חיזבאללה וכיום, ארגון זה חזק מתמיד ומצויד ביכולות בליסטיות של ירי טילים לעבר ישראל.

את הכאוס בסוריה בעת הניסיון להפיל את המשטר, ניצלה איראן לטובתה וסייעה לשלטון לדכא את המרד באופן אכזרי ביותר ובכך יצרה לעצמה גבול נוסף עם ישראל ממזרח, ממנו היא יכולה לשגר מתקפות יזומות. מדרום, ברצועת עזה, חיסולו של השייח יאסין, מנהיג חמאס בעזה בסיכול ממוקד של צה"ל, דחף את ארגון חמאס לשיתוף פעולה מלא עם האיראנים. במשך שנים רבות התנגדו בחמאס עזה, הארגון הסוני, לשיתוף פעולה עם איראן השיעית, התנגדות עקרונית מצידו של השייח יאסין אך לאחר חיסולו, נפסקה ההתנגדות ואיראן ביססה לה שליטה צבאית עוינת מדרום. שיתוף פעולה בין איראן לבין חמאס יהודה ושומרון יצר רצף איומי נוסף ממזרח ויכולת הפעלה מאורגנת ומסונכרנת של מתקפות על ישראל בחזיתות שונות במקביל.

איום בליסטי

האיום המרכזי ביותר על מדינת ישראל שאותו מקדמת איראן הוא האיום הבליסטי של מתקפות טילים על ערי ישראל. הברחות של חומרי נפץ וציוד להכנת טילים מתרחשות על בסיס קבוע מאיראן אל לבנון, עזה והגדה המערבית, בשילוב עם תוכניות פיתוח וידע על מנת לאפשר הקמת מעבדות ומפעלים לייצור טילים בעלי יכולת הרסנית ורמת דיוק גבוהה.

איך ישראל נערכת להגנה מפני מתקפת טילים?

מדינת ישראל, באמצעות מנגנוני הביטחון, עומלת רבות על נטרול איומים באמצעות מודיעין על ההברחות וסיכולן, חיסול בכירים ומדענים המשתתפים בתוכניות זדון כנגד המדינה באיראן, בחמאס ובחיזבאללה ובבנייה ופיתוח של מערכות הגנה מתקדמות כנגד טילים כגון טיל החץ, כיפת ברזל ואמצעים נוספים.

מה עושים אם אין ממ"ד?

למרות מאמציה הגדולים והרבים של המדינה להגן על תושביה, יכולת ההגנה אינה מלאה ואינה מספקת הגנה מלאה והרמטית ולכן באמצעות פיקוד העורף, עוברת האחריות על ההגנה המיידית על האוכלוסייה לידיהם של האזרחים עצמם. הנחיות תקן ברורות לבניית חדר מוגן בכל דירה הינן דרישה ותנאי לכל דירה חדשה שנבנית בישראל. הבעיה היא, שבתים רבים ודירות בכל רחבי הארץ שנבנו בטרם נכנסה דרישה זו, אינם מצוידים בהגנה ביתית כלל. אנשים רבים מעוניינים במרחב מוגן דירתי אך בניית ממ"ד כרוכה בשיפוץ יקר ומאסיבי ומתוך כך, אזרחים רבים נוטים להתעלם מהאיום ונשארים חשופים ונטולי הגנה.

חדר מוגן דירתי -פתרון בדירות ללא ממ"ד

כדי לפתור בעיה זו, פיתחה חברת ג.ג פתרונות מיגון ייחודי של חדר ממוגן במקום בו אין ממ"ד. החמ"ד – חדר מוגן דירתי, הינו שיטה המאפשרת מיגון של חדר קיים בבית באופן פשוט ויעיל, ללא צורך בשיפוץ כבד ויקר, הכולל את כל האלמנטים הנדרשים, לרבות זכוכית משוריינת וחלונות / דלתות נגד הדף. באמצעות התקנת לוחות פלדה ייחודיים על הקירות  הפנימיים של החדר והחלפת החלונות בחלונות ודלת ממוגני הדף, מתקבל בתוך זמן קצר ובעלות סבירה, חדר מוגן דירתי או בקיצור: חמ"ד. אנשים רבים המעוניינים בתחושת ביטחון ושקט להם ולבני משפחותיהם יכולים סוף סוף להנות משלווה ללא הוצאות בנייה עצומות וכך, להיות מוכנים לקראת כל מתקפה העלולה להתרחש. יתרון נוסף הוא המראה האסתטי של החדר שאינו נפגם כתוצאה מהמיגון והכולל גם רצפת פרקט בכמה גימורים שונים לבחירת הלקוח.החדר הממוגן הדירתי – חמ"ד הינו פתרון אסטטי ביותר ומשך הבניה שלו אורך כשבעה ימי עבודה בממוצע.

יתרון נוסף של השיטה הינו שהחמ"ד של חברת ג.ג מערכות מיגון משביח את ערך הדירה כך שהעלות הכספית המושקעת בפרויקט מיגון חדר קיים – מוחזרת בסופו של דבר לבעל הדירה. ניתן לסכם ולומר שהחמ"ד – חדר ממוגן דירתי הינו פתרון לאנשים הרוצים לקבל פתרון מיגון איכותי ובטחוני בזמן קצר ביותר ובעלות שהינה זולה מבניית ממ"ד.

מעוניינים גם בשיפור מיגון בביתכם או דירתכם? חברתנו "ג.ג מערכות מיגון" מתמחה במתן פתרונות מיגון מתקדמים מתאימים לכל סוגי הדירות והבתים. אנו מתמחים בשיפור מיגון, מיגון חדר קיים, הפיכת חדר לממד ושדרוג מיגון בדירות ללא ממ"ד. מיגון חדר קיים – חמ"ד ליעד נותן מענה למיגון מלא של חדר קיים, הפתרון באישור פיקוד העורף.

הצוות המומחה שלנו עובד יד ביד עם לקוחותינו כדי לייעץ וליישם את הפתרונות המותאמים הטובים ביותר לצרכיהם המיוחדים. אנו מתמקדים במתן פתרונות יעילים, חדשניים וברמה הגבוהה ביותר שימשיכו להעניק לכם הרגשה של ביטחון ושלווה בביתכם.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.